Alyans İle İlgili Herşey

27 Ağustos 2018
Alyans İle İlgili Herşey

Alyansın Tarihçesi

ilk kez MÖ 5000 yıllarda eski mısırda kullanıldığı kabul edilir. Eski mısırlılar kalpten alyans parmağına uzanan bir damar olduğuna ve alyansın mutlu birlikteliğin sembolü olduğuna inanmışlardır. İlk alyanslar ağaç kabukları ve deriden yapılmıştır.

Eski yunan ve roma medeniyetleri dönemlerinde ilk altın ve değerli taşların oyulması ile yapılan evlilik yüzüklerine rastlanmıştır.

Bizans imparotorluğu döneminde üzerinde kişiye özel işlenen kadın ve erkek figürü bulunan altın alyans modelleri yapılmaya başlanmıştır.

1000 yılların başında Avrupa da el ele tutuşan yüzük modelleri evlilik alyansları olarak kullanılmaya başlanmıştır. Günümüzde hala bu tarz modellerin özellikle Birleşik Krallık ülkelerinde popüler olduğunu görebiliriz.

15yy itibari ile günümüzde popüler olan alyans modelleri kuyumculuk tekniklerinin gelişmesi ile birlikte avrupa ilk olarak üretilmeye başlanmıştır. İçersine evlenecek çiftin isminin kazıldığı bu yüzükler günümüzde yapılan modern alyansların atasıdır.

17yy elmas - pırlanta ilk kez italya da evlilik yüzüklerinde kullanılmaya başlanmış ve 1940 yıllarda Amerika Birleşik Devletlerinde Diamond İs Forever kampanyası ile 20yy en popüler evlilik alyansları pırlanta kullanılarak üretilmiştir.

Alyans Seçimi Nasıl Yapılır ?

Günümüzde çiftlerin alyans seçimleri için çok fazla seçenek yer almaktadır. Sadece yüzük rengi değil, üzerindeki makyaj, alyans kalınlığı ve pırlantalı olup olmaması açılarından çok fazla tercih bulunmaktadır. Alyans makyajı nasıl olur derseniz aşağıda yer alan resimde en çok tercih edilen makyaj çeşitleri yer almaktadır.

                  

Bu alyans makyajlarından en çok tercih edileni parlak ve mat olanın beraber kullanılmasıdır. Renk seçeneği olarak da beyaz ve sarı altının beraber kullanıldığı modeller en çok beğenlenler arasındadır.

Alyans kalınlığı da önemli bir konudur. Parmakta nasıl duracağı, kullanımı mı yoksa görünüşü mü önemli meselesi karar verilmelidir. 4 mm den başlayan modellerin parmakta nasıl durduğu ile ilgli görsel aşağıda yer almaktadır inceleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.