Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 63 ürün bulundu.
1 2

HRD Sertifika Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Hrd sertifika sorgulama yapmak için ilk önce sertifikanızdan Hrd sertifika numarasını kaydedin. Sonra https://my.hrdantwerp.com/ linkine girip find diamond kısmına yazıp aratın. Eğer sertifikanız çıplak pırlanta için değilde direk mücevher için yapıldıysa find jewel kısmına yazıp aratın. Eğer bir sorunla karşılarşırsanız HRD Antwerp İstanbul ofisinin iletişim numarası 0212  512 42 46 arayarak bilgi alabilirsiniz.

Hrd Sertifika Nedir ?

Hrd tam adıyla HRD Antwerp avrupanın önde gelen güvenilir ve kabul edilen pırlanta derecelendirme kuruluşudur. 1976 yılında HRD Antwerp firması tarafından Belçika'nın Antwerp bölgesinde kurulmuştur. Pırlanta derecelendirmesini uluslar arası standartlara göre yapan üst düzey laboratuarlara sahiptir. Bağımsız yapısı ile güvenilirdir. Pırlantanın tüm özelliklerini gösteren sertifika belli bir ücret karşılığı hazırlanmaktadır. Her pırlanta ayrı bir HRD no verilmekte ve bu sertifika numarası çok hassas lazer makinası ile pırlantanın kemerine kazınmaktadır.

Uluslararası Sertifika Nedir ?

Dünyada özellikle iki firma ön plana çıkmaktadır. Biri Belçika Antwerp merkezli HRD, diğeri USA merkezli GIA ( Gemological Institute Of Amerika ).  Dünyaca kabul gören 4C pırlanta kalite esasları, laboratuar ortamında yüksek teknoloji bilgisayar sitemleri kullanarak, kişilerin subjectif yorumlarına kapalı olarak seritika hazırlarlar. Dünya da bir çok yerel laboratuar sertifika hazırlamasına rağmen sadece bu iki firma en saygınları olarak kabul görmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.