Close
Account
Forgot password?
Close
Cart
İçerik Menü

Yüzük Ölçüsü Hesaplama

Yüzük Ölçüsü

indirimli tektaş pırlanta al

Hesaplama Yöntemleri, Tablosu

Yüzük ölçünüzü iki şekilde hesaplayabilirsiniz. Birincisi sahip olduğunuz bir yüzüğü kullanarak ölçü hepaslama, diğeri ise parmağınızın çevresini hesaplamak

1- Sahip olduğunuz bir yüzüğü kullanarak ölçü hesaplama
Yüzüğünüzü düz bir alana yatay olarak koyup, içten içe bir cetvelle kaç mm olduğunu ölçün. Bulduğunuz değer yüzüğün iç çapıdır. Bu değeri aşağıdaki tablodan karşılaştırarak yüzük ölçünüzü bulabilirsiniz.

2- Bir ip, kağıt parçası, tel, kumaş veya benzer bir materyal ile parmağınıza sarın, iki ucun birleştiği yeri kalemle işaretleyin, bir cetvel bulun ve işaretlediğiniz yere kadar olan kısmın ölçüsünü alın. Bulduğunuz değer parmağanızın çevresidir.

Bu değeri aşağıdaki tablo ile karşılaştırın ölçüzü bulun.
yüzük ölçüsü tablo
Pırlanta yüzük ölçüsü nasıl alınır,  nelere dikkat edilir?

Pırlanta yüzük ölçüsü yine yukarıdaki yöntemleri kullanarak bulabilirsiniz. Ama biraz daha sıkı olmasına dikkat edilmelidir. Bir çok müşterimiz eklemden geçerken zorlanması nedeniyle daha büyük boy yüzük ölçüsü talep etmektedir ama bu şekilde tercih edilirse yüzüğü kaybetme olasılığı daha yüksektir. Özellikle eller yıkandığında yüzükler düşürülmekte ve kaybedilmektedir. Bu neden ile önemli olan eklemdeki ölçüsü değil etli kısımdaki ölçüsüdür. Tam ölçü alındığında hem tektaşınız sağa sola doğru dönmez hem de düşürme kaybetme olasılığınız oldukça azalır.

Alyans ölçüsü nasıl alınır, nelere dikkat edilmesi gerekenler?

Alyans ölçüsünü yine yukarıdaki yöntemleri kullanarak bulabilirsiniz. Özelikle geniş alyans tercih edildiği zaman eklemden geçebilmesi için normal ölçünüzden 1 numara büyük ölçü tercih edilmelidir. Unutulmamalıdır ki alyanslar tekrar ölçü yapılamaz bu neden ile işini iyi bilen kuyumcular tarafından ölçü alınmalıdır.

Parmak ölçüsü alırken yapılan hatalar ?

Yüzük ölçüsü erkek ve yüzük ölçüsü bayan birbirinden oldukça farklıdır. Bu neden ile mutlaka ölçü ayrı ayrı alınmalıdır.

Daha önce kullanılan bir yüzüğü esas alınarak ölçü alınacak ise bu yüzüğün ölçüsünün tam olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Erkeğin bayanın yüzüğünü deneyip kabaca aldığı ölçü yüzde 50 ihtimal ile yanlış çıkıyor bu neden ile bu yüzüğün kuyumcuya getirilmesi gerekir.

2007 yılından beri ölçü alan biri olarak boy ve kiloya bakarak ölçüyü yüzde 80 tahmin edebiliyorum. Ama malesef bayanlar özellikle kilo konusunda yanlış bilgi verdiği için ölçü tam olarak doğru olmuyor. Örneğin 1.70 boyunda 57 kilo olan bir bayan 9- 10 ölçü yüzük kullanıyor.

Yüzük ölçüsü tekrar yapılabilir mi? Nelere dikkat edilmesi gerekir?

Yüzük ölçüsü tekrar yapılabilir. İşini iyi yapan ustaya yaptırılmalıdır. Özelikle değerli yüzüklerde taşlar tekrar kontrol edilmeli eğer sallanan taş varsa tekrar mıhlanmalıdır. Yoksa bu taşlar düşebilir.
Yada yüzük boy yapılan yerden kırılabilir.

Deniz Babuç pırlanta olarak garantili vererek yüzükleriniz ölçü yapılır. Bize ulaşmak için lütfen iletişim bilgilerimize tıklayın...

İletişim BilgileriPrepared by  T-Soft E-Commerce.